×
×

۱۰ راز برای داشتن یک جلسه فروش موفق

۱۰ راز برای یک جلسه فروش موفق

آیا جلسات فروش شما کارا هستند؟ بسیاری از جلسات فروش چیزی به جز ارائه ی طرح های جدید و به روز شده برای کمک به مدیران فروش جهت انجام دادن وظیفه ی همیشگی خود نیست.  به همین دلیل مدیران و تیم فروشندگان علاقه ای برای شرکت در این جلسات ندارند. حتی گاهی مدیران فروش این جلسات را با انگیزه ی کمتری نسبت به زمان ورود به جلسه ترک می کنند.

در این جا ۱۰ راز برای بهبود کیفیت جلسات فروش ارائه می شود:

 زمان خود را به تمرکز بر روی تنها یک موضوع اختصاص دهید.

نگران پوشش دادن تمامی موضوع ها نباشید. اگر سعی کنید تمامی موضوع ها و موارد را پوشش دهید، توان کافی برای بررسی عمیق موضوعات مهم و حیاتی را نخواهید داشت. این نکته بدان معنا است که شما باید محور و موضوع جلسات را مشخص نمایید. اثبات شده است که عملکرد شما زمانی که یک موضوع را به خوبی و با دقت بررسی می کنید بسیار بهتر از زمانی است که در مورد چند موضوع به صورت جزئی وقت می گذارید.

عملکرد افراد تیم فروش را بررسی کنید.  

افراد تیم فروش علاقه دارند که عملکرد آن ها بررسی شود. این کار را به عنوان یک اصل همیشگی در جلسات انجام دهید.

چند روز قبل از روز برگزاری جلسه، سرفصل و موضوعات جلسه را اعلام کنید.

کاری کنید که افراد، آماده در جلسات حاضر شوند. همان طور که افراد حاضر در جلسه انتظار دارند که شما با آمادگی کامل در جلسه شرکت کنید، شما هم باید از آن ها چنین انتظاری داشته باشید.

به موقع شروع کنید و به موقع کار را تمام کنید

همان طور که فروشندگان باید برای زمان مشتری ها احترام قائل شوند، شما نیز باید چنین رفتاری با تیم فروش خود داشته باشید. جلسات فروش بازتابی از چگونگی فروش موفق است. به موقع شروع نکردن جلسات در واقع فرستادن سیگنال معنادار عدم قائل شدن  ارزش به تیم خود است.

در مورد مسائل انفرادی بعد از جلسه صحبت کنید و نه در حین جلسه

زمان همه ی افراد را با اختصاص دادن به مسائل مربوط به یک نفر هدر ندهید

اجازه ی بحث و در میان گذاشتن نظرات را بدهید.

ارائه کردن یک محصول و یا خدمت جهت فروش بدون در نظر گرفتن نظر مشتریان چندان کارایی ندارد. چنین موردی در یک جلسه ی فروش هم صادق است. به افراد دیگر فرصت بحث و ارائه نظرهایشان را بدهید.

حداقل زمان را به کارهای فرعی مربوط به جلسات اختصاص دهید.

در مورد مراحل و جلسات بعدی به توافق برسید.

اطمینان پیدا کنید که از طریق پست الکترونیکی و یا روش های دیگر اطلاعات مربوط به مراحل و جلسات بعدی به اطلاع افراد تیم فروش خواهد رسید. هر چه زودتر این اطلاعات مخابره شود، افراد تیم فروش اهمیت آن را بیشتر می دانند.

در هر جلسه، زمانی را به فعالیت های مربوط به رشد و توسعه ی شخصی اختصاص دهید.

سعی کنید در جلسات مطالبی را جهت بهبود توانایی فروش افراد ارائه کنید.

به تیم انگیزه بدهید و فرهنگ سازمانی ایجاد کنید.

برای اکثر افراد تیم فروش، جلسات فروش مهمترین و جدی ترین برخورد آن ها با شما و شرکت است. اطمینان حاصل کنید که آن ها با روحیه و ذهنیت مثبت جلسه را ترک می کنند. به یاد داشته باشید که این جلسات برای بهبود عملکرد آن ها تدارک دیده شده است.

تیم یادآپ با همکاری مدرس گرامی آقای موحدی دوره آموزشی ویدیویی در رابطه با همین مقاله تولید کرده است. این دوره جلسه فروش به روش یک قاتل حرفه‌ای نام دارد. برای شرکت در دوره بر روی لینک زیر کلیک کنید.

دوره آنلاین جلسه فروش به روش قاتل حرفه‌ای

۰ دیدگاه برای ۱۰ راز برای داشتن یک جلسه فروش موفق"

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
در حال بارگذاری