امروز:۱۳۹۶/۰۳/۰۵
یادآپ
×
×

دوره تفصیلی آموزش بازار سهام ایران

این دوره با هدف آشنایی دانشجویان یادآپ با مفاهیم اولیه بازار سهام و سرمایه‌گذاری طراحی شده است. عمده تمرکز این دوره بر روی آموزش مکانیزم‌های موجود در بازار سهام تهران در معاملات بخصوص نحوه استفاده از سایت رسمی انتشار اطلاعات بورس می‌باشد. پس از فراگیری این دوره شما قادر خواهید بود بسته به روحیات، شرایط و تمایل خود نحوه مشارکت خود در بورس اوراق بهادار را انتخاب کنید.

41ثبت نام دانشجو
 • Avatar of alireza
 • Avatar of najmeh
 • Avatar of 212ashkan
 • Avatar of فائزه
 • Avatar of hekmat

 

این دوره را در هر زمان و در هر مکانی که دسترسی به اینترنت داشته باشید می‌توانید شرکت کنید.

آموزش غیرحضوری

 

اعطای گواهینامه یادآپ

 

این دوره با همکاری یادآپ و شرکت مالی یاس آماده شده است.

 

قیمت دوره شامل ده جلسه محتوای آموزشی ۶۸۰۰۰ تومان خواهد بود


مخاطبان دوره:

 •     افرادی هستند که علاقه‌مند به آشنایی با ساز و کارهای بازار سهام باشند.
 •      افرادی هستند که علاقه‌مند به آشنایی با انواع راه‌ها و روش‌های سرمایه‌گذاری در بازار سهام باشند.
 •     خانواده‌هایی هستند که تمایل دارند از پس‌اندازهای خود برای سرمایه‌گذاری در   بازاری پرپتانسیل استفاده کنند.
 •    دانشجویان رشته اقتصاد، حسابداری، مدیریت مالی، مهندسی مالی و رشته‌های مرتبط که علاقه‌مند به تحقیق و پژوهش در حوزه بازار سهام باشند.
 •      افرادی که علاقه‌مند به افزایش دانش مالی خود در حوزه سرمایه‌گذاری باشند.

 

پس از شرکت در این دوره یاد خواهید گرفت:

–       پتانسیل کسب سود در بورس اوراق بهادار تهران

–       اقدامات لازم برای حضور فعالانه در بازار سهام تهران

–       قوانین و مقررات حاکم بر مکانیزم‌های بازار سهام تهران

–       اقدامات لازم برای حضور غیرفعال در بازار سهام تهران

–       مفاهیم و اصطلاحات مربوط به مکانیزم‌های بازار سهام تهران

–       نحوه انجام معاملات و ثبت سفارش در بازار سهام تهران

–       کلیات رویکردهای تحلیلی متداول در بازار سهام تهران

 

شیوه شرکت در دوره

برای شرکت در دوره باید ابتدا عضو سایت شوید. اگر عضو سایت نیستید دکمه «ثبت نام» را در بالای همین صفحه کلیک کنید و عضو سایت شوید. پس از عضویت در سایت برای شرکت در این دوره، بر روی دکمه «شرکت در دوره» در صفحه مربوط به همین دوره کلیک کنید و عملیات ثبت نام در دوره را گام به گام طی کنید. پس از ثبت نام در دوره شما به تمامی ویدئوها و مطالب ده/۱۰ جلسه این دوره دسترسی خواهید داشت. پس از گذراندن تمام جلسات می توانید در آزمون دوره شرکت کرده و در صورت موفقیت در آزمون گواهینامه دوره را دریافت کنید.

 

درباره مدرس:

 

دوران تحصیلی راهنمایی و دبیرستان را در مدارس استعدادهای درخشان ارومیه گذارنده و دوران کارشناسی خود را در رشته مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی امیرکبیر گذارندم. از همان دوران تحصیل در مقطع کارشناسی بسیار علاقه‌مند به کسب تجربه در زمینه‌های مختلف مهندسی صنایع بودم. در طول دوران کارشناسی در چند حوزه مرتبط با مهندسی صنایع مشغول به فعالیت شدم. از جمله این تجربیات فعالیت در حوزه بهبود شرکت چاپ بانک ملت بود. در کنار تحصیل و کسب تجربه شغلی، در سال ۱۳۹۰ از طریق یکی از دوستانم با بازار سهام تهران آشنا شدم و آغاز به انجام معاملات در این بازار کردم. زمانی که با پتانسیل‌ها و پیچیدگی‌های بازار سهام تهران آشنا شدم، احساس کردم که بایستی مسیر شغلی خود را در راستای مباحث و چالش‌های مالی پیش ببرم. لذا، از همان دوران انگیزه بالایی برای کسب دانش و تجربه مالی در من ایجاد شد. بنابراین مطالعات خود را در حوزه مدیریت مالی و بازار سهام افزایش داده و سعی در یافتن استراتژی معاملاتی متناسب با بازار سهام داشتم.

 

در سال ۱۳۹۱ از طریق جذب بدون کنکور دانشجویان ممتاز دانشگاه‌های تهران وارد رشته MBA دانشگاه صنعتی شریف در مقطع کارشناسی ارشد شدم و گرایش مالی را انتخاب کردم. در این دوران دو مدرک مالی «اصول بازار سرمایه» و «معامله‌گری اوراق تامین مالی» را اخذ کرده و تحلیل تکنیکال را بطور حرفه‌ای آغاز کردم. آنچه که همواره برای من چالش محسوب می‌شد، دستیابی به استراتژی معاملاتی‌ موفقی بود که بتوان از آن در بازار سهام استفاده کرد. لذا، با افزایش سطح معاملات خود در این زمینه به تجربه تحلیل تکنیکال خود افزودم. همزمان در شرکت کارگزاری تدبیرگر سرمایه نیز بعنوان کارشناس تحلیل‌گری بنیادی مشغول بکار شده و دانش بنیادی خود را نیز تقویت کردم.

 

از همین سال با هدف افزایش آشنایی عموم در مورد بازارهای مالی، اقدام به برگزاری دوره‌های مختلف بازار سهام در دانشگاه‌ صنعتی امیرکبیر، برخی شرکت‌ها و بطور خصوصی کردم.

 

در تابستان ۱۳۹۲ با تشکیل تیمی از تحلیل‌گران بنیادی و تکنیکال بازار سهام و با شخصیت حقیقی اقدام به سرمایه‌گذاری حرفه‌ای در بازار سهام کردم. در تابستان ۱۳۹۲ نسخه اولیه استراتژی معاملاتی بازار سهام تهران توسط من و اعضای تیم به بهره‌برداری رسید و تیم توانست در فاصله ۳ ماه، بازدهی فراتر از حد انتظار کسب کند. همزمان، لزوم افزایش درک خود از بازارهای مالی جهانی بخصوص بازار اونس جهانی باعث شد تا در حوزه طراحی استراتژی‌های معاملاتی بازارهای خارجی مطالعات خود را آغاز کنم. با هدف طراحی و دستیابی به یک روبات معامله‌گر خودکار که در بازارهای جهانی بتواند معاملات موفق و سودآور داشته باشد، با زبان برنامه‌نویسی MQL آشنا شدم.

 

در اواخر سال ۹۲ و اوایل سال ۹۳ که وضعیت بازار سهام ایران بشدت نزولی و ناامیدکننده شده بود، بر آن شدیم تا از این فرصت استفاده کرده و با شخصیت حقوقی در این بازار فعال باشیم. لذا، شرکت یگانه ارد سورین (یاس) را به ثبت رسانده و من بعنوان مدیرعامل شرکت انتخاب شدم. از اوایل سال ۹۳ تا کنون توانستیم نسخه حرفه‌ای‌تر استراتژی معاملاتی بازار سهام تهران و بازارهای جهانی را طراحی و پیاده‌سازی کنیم. همچنین در حوزه طراحی ابزارهای مالی جدیدی که جای خالی آن‌ها بشدت در بازار سرمایه ایران احساس می‌شود مشغول به فعالیت شده و توانستیم صندوق شاخصی (Index fund) را در ابعاد کوچک مورد آزمایش قرار دهیم که تا کنون عملکرد بسیار موفقیت‌آمیزی داشته است.

در حال حاضر، طراحی استراتژی‌های معاملاتی جدید برای بازارهای داخلی و خارجی، طراحی ابزارهای مالی نوین برای بازار ایران، آموزش بازارهای مالی و پیاده‌سازی روبات‌های معامله‌گر خودکار، از جمله فعالیت‌هایی است که در آن مشغول هستم.

 

فهرست موضوعات دوره

جلسه اول: پتانسیل بازار سهام ایران

جلسه دوم: مقدمه معاملات مستقیم

جلسه سوم: مفهوم EPS

جلسه چهارم: صفحه TSETMC

جلسه پنجم: تحلیل صفحه ی سهم ها

جلسه ششم: صفحه کارگزاری

جلسه هفتم: صندوق های سرمایه گذاری

جلسه هشتم: معرفی تحلیل فاندامنتال

جلسه نهم: معرفی تحلیل تکنیکال

جلسه دهم: جمع بندی و نتیجه گیری

 

تمامی حقوق این دوره متعلق به یادآپ می‌باشد و هر گونه کپی برداری از آن از نظر شرعی حرام است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

 

برنامه درسی دوره

جلسه اول:پتانسیل بازار سهام ایران
0ساعت 7 دقیقه
جلسه دوم: مقدمه معاملات مستقیم
0ساعت 15 دقیقه
جلسه سوم: مفهوم eps
0ساعت 15 دقیقه
جلسه چهارم: صفحه tsetmc
0ساعت 15 دقیقه
جلسه پنجم: تحلیل صفحه ی سهم ها
0ساعت 40 دقیقه
جلسه ششم: صفحه کارگزاری
0ساعت 15 دقیقه
جلسه هفتم: صندوق های سرمایه گذاری
0ساعت 9 دقیقه
جلسه هشتم: تحلیل فاندامنتال
0ساعت 10 دقیقه
جلسه نهم: تحلیل تکنیکال
0ساعت 15 دقیقه
نتیجه گیری
0ساعت 3 دقیقه
آزمون دوره
0ساعت 20 دقیقه
معرفی کتاب

دیدگاه های دوره

 1. ممنون ٰ امیدوارم هر چه زودتر دوره‌های تحلیل بنیادی و تکنیکی به صورت تخصصی ارایه شود .

بالا
در حال بارگذاری